הדברת נמלים

03-3741103

הדברת נמלים במטבח ובגינה

תופעת הנמלים בישראל היא שכיחה ומטרידה במיוחד, ורבים מתקשים למצוא לה פתרון יעיל לאורך זמן. בזכות פיתוחי הטכנולוגיה העכשוויים, ישנם תכשירים רבים שמצמצמים את הנזק, אך פתרונות אלה לא מחזיקים מעמד זמן רב. מעבר לנזק שיכול להיווצר במקום המגורים או העבודה, הנמלים מעוררות גם תחושה לא נעימה בקרב אנשים רבים, וחלק מהן אף מזיקות לאדם. הנמלים "אוהבות" לקנן בבתי מגורים ובשדות תבואה, והן נמשכות במיוחד למזון על כל סוגיו. כמו כן, קצב ההתפשטות שלהן הוא מהיר מאד. לכן, מומלץ לטפל בבעיה על ידי תהליך ארוך טווח כמו הדברת נמלים, וכמובן שרצוי לבצע אותה בשלבים מוקדמים יחסית, לפני שהמצב נעשה חמור.

למה בעצם נמלים נחשבות למזיקות?

הדברת נמליםנמלים אינן מעבירות מחלות, אך ישנם זנים מסויימים של נמלים בישראל שעשויים לעקוץ ולגרום לתחושת אי נעימות. במיוחד בולטת נמלת האש הקטנה, הגורמת למעין פריחה של עקיצות רבות וכואבות. נמלים פוגעות כמובן גם במוצרי מזון, ומסוגלות להשחית מאכלים מסוגים שונים. כמו כן, פעמים רבות ניתן לראות שהנמלים מעבירות איתן חול בתוך חלל הבית (זוהי גם דרך לדעת שהן מקננות בתוכו), והדבר מלכלך את האזור בו הן נמצאות. אי טיפול בקן נמלים אחד עשוי להביא מהר מאד להקמתו של קן נוסף בבית, והתופעה עלולה להתרחב במהירות. כמו כן, בבית שלא מטפלים בו בבעיית הנמלים עשויים להיווצר נזקים.

הדברת נמלים – האם זה באמת שווה את המאמץ?

בשונה מתכשירי הריסוס לסוגיהם, הדברת נמלים מחזיקה מעמד זמן רב, ומרכיביה עשויים מחומרים ידידותיים לסביבה. כמו כן, אין בחומרי ההדברה לנמלים רעלים או רכיבים מזהמים המסכנים את האדם ואת חיות המחמד בבית. בפעולה פשוטה וחד פעמית ניתן לשים קץ לתופעה המטרידה, וזאת ללא מאמצים או צורך בנקיטת אמצעי זהירות מיוחדים. כמו כן, הזמנת מדביר מקצועי הבקי במיפוי הבית ובמקומות הקינון של הנמלים, תבטיח שקט נפשי ובית נקי מנמלים לתקופה ארוכה. המדבירים המקצועיים דואגים להתעדכן גם במיקום והתפשטות זני הנמלים השונים בארץ, ויודעים לטפל בכל סוגי הבתים והחצרות בצורה המתאימה ביותר לכל אזור, בהתאם לצרכיו ולזן הנפוץ בו באותה תקופה.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים שירות הדברת נמלים?

כמו בטיפול של כל תקלה אחרת בבית, חשוב להזמין איש מקצוע שיודע לעבוד בצורה מקצועית, ושיש לו ותק וניסיון. קריטריונים חשובים נוספים לקביעה האם עבודת המדביר איכותית הם שמירה על סביבת עבודה נקייה, אמינות והוגנות – הן במחיר והן במתן ההסבר לבעיות ולפתרונות שלהן. שמירה קפדנית על סטנדרטים גבוהים בזמן ההדברה, לפניה ואחריה, תבטיח סביבה נקייה מנמלים, שגשוג הצמחייה בגינה, שלווה נפשית וחופש לנוע ברחבי הבית מבלי לחשוב פעמיים.

למידע נוסף בנושא נמלים

חזרה לדף הבית